Zateplení podlahy a půdy

Izolace podlahy a půdy pomocí PIR tepelné izolace PAMAtherm a UNILIN  U-therm

Existuje celá řada způsobů jak izolovat podlahy a půdní prostory. V případě PIR tepelný izolací pro podlahy je to však jednoduché. Všude tam kde máte nedostatek prostoru, malou výšku a potřebujete dosáhnout vysokého tepelně izolačního výkonu, použijte tepelný PIR izolant s vhodným kašírováním pro cementové či anhydridové podlahy. Tlaková pevnost či dlouhodobá tepelná stálost vůči teplotám podlahovému topení je samozřejmostí. 

Jak z půdy udělat obytný prostor?

  • musíte vyřešit vhodnou pochozí izolaci či skladbu na podlaze
  • musíte vyřešit vhodnou izolaci na šikminách, stěnách, štítech podkroví
  • chcete všude maximálně využít nabízený prostor

V případě pochozí podlahy, je vhodné kombinovat PIR tepelný izolant, OSB pochozí vrstvu a kročejovou izolaci. Jen tak dosáhnete při minimální síle skladby co nejoptimálnějších parametrů. Je dobré kombinovat PIR izolaci ve dvou vrstvách, kročejovou izolaci a pochozí vrstvu také ve dvou vrstvách. Nebo dalším způsobem je jednoduché položení a chemická fixace PIR tepelné izolace na betonový potěr v kombinaci s jednou vrstvou OSB vrstvy. Vytvoříme tak ideálně pochozí prostor, který zároveň dokonale izoluje nejvyšši obytné prostory pod zaizolovanou půdou. 

Izolace šikmin doporučujeme řešit systémem podkrokevně. Je možné pro rychlost a jednoduchost použít PIR desky již s OSB, SDK či kalcium silikátovou deskou - řada Renotherm. Instalaci však doporučujeme řešit s naší technickou podporou s ohledme na konstrukci krovu. 

PAMAtherm podkrokevne PIR-page-001 pdfPAMAtherm_podkrokevne_PIR.pdf
UNILIN katalog pdfUNILIN_katalog_CZ.pdf

Výhody PIR desek

  • Dokonalé tepelně izolační vlastnosti
  • Vysoká tlaková pevnost panelu - 150 KPa při 10% deformaci
  • Alu kraft fólie dobře odolává vysokým teplotám topného hada

Pokud Vás PAMAtherm, UNILIN zaujal, spočítejte si pro zajímavost, kolik by Vás stálo zateplení šikmé střechy zevnitř pomocí PIR tepelné izolace. Použijte kalkulátor zateplení svépomocí nebo kalkulátor zateplení s odbornou pomocí.

Montáž PIR tepelné izolace střechy

PIR/PUR panely se pokládají na konstrukci podlahy volně v jedné i více vrstvách. Panely nejsou přímo pochozí po pokládce, proto je nutné je kotvit pochozí vrstvou. Pro špatně přístupné půdní prostory se panely dodávají také v malém formátu.

 Zateplení, izolace půdy a podlahy střechy

Nahoru