Zateplování a izolace budov a RD
 • Pama

Zateplení šikmé střechy nad krokvemi

Nadkrokevní izolace střechy pomocí PIR tepelné izolace PAMAtherm a UNILIN U-therm

schema-nadkrokevniProvádíme nejenom podkrokevní izolace střechy, ale zabýváme se také nadkrokevním zateplováním. Nadkrokevní PIRka je určen pro zateplení šikmých střech nad krokvemi a je vhodná jak pro novostavbu, tak částečně i pro rekonstrukci rodinného domu. Pokládka vyžaduje střechu bez střešní krytiny a zateplení PIRkou probíhá před samotnou pokládkou střešní krytiny. PIRka je oboustranně kašírované v hliníkové Alu kraft folii a po celém obvodu opatřeny zámkem pero-drážka.

Pro dokonalé odbourání tepelných mostů by klasická konstrukce krovu měla být nahrazena tzv. námětkouvou konstrukcí krovu. Námětky u okapu a na štítech nám výrazně odstraní tepelné mosty, které vznikají u klasické konstrukce krovu, kdy krov přechází bez předělení ze studené venkovní části do teplé interierové části. Jedná se však o konstrukčně složitější provedení krovu, které není v rámci ČR tak obvyklé.

Nadkrokevní PIRku s tzv. integrovanou pojistnou hydroizolací, společnost PAMA vyřadila ze své nabídky v roce 2008. Žádný z výrobců nebyl schopen garantoval funkčnost adhezních pásek v konstrukci skladby více jak 5 roků. Což u svislých spojů je dle našeho názoru velký problém. Proto se přikročilo k dohodě s českou společností JUTA, která pro nás začala vyrábě atypickou podstřešní pojistnou hydroizolaci o výšce 1300mm. Na trh tak přišla pojistná hydroizolace PAMAfol.

Co vlastně získáte systémem nadkrokevně:

  • Nejlepší tepelně izolační vlastnosti v porovnání se stříkanou měkkou i tvrdou PUR izolací.
  • Při síle 160mm dosahujete doporučených tepelně izolačních parametrů skladby. U síly 180mm se pohybujete v pasivním standardu.
 • Nepotřebujete žádnou další parozábranu. Jádro desky je buněčně uzavřené a dlouhodobě nenasákavé. Skladba je difúzně uzavřená.
 • V interieru dosáhnete maximálního využití prostoru a krovy mohou být pohledové.
 • Doporučujeme pokládku ideálně na OSB, OSB+ nebo OSB air stop či OSB fire stop desky.

Podrobnější informace naleznete níže nebo v záložce ke stažení:

pdfPAMAtherm_nadkrokevni_PIR.pdf
PAMAtherm nadkrokevni PIR-page-001

Pokud Vás PAMAtherm, UNILIN zaujal, spočítejte si pro zajímavost, kolik by Vás stálo zateplení šikmé střechy zevnitř pomocí PIR tepelné izolace. Použijte kalkulátor zateplení nebo kalkulátor zateplení s odbornou pomocí.

Montáž v několika bodech:

 • Doporučujeme nejprve na krov provést celoplošné bednění s prken nebo OSB, OSB+ nebo OSB air stop či OSB fire stop desky. Tím si celou konstrukci vyrovnáte a v případě použití OSB desek dosáhnete i parobrzdy. Zámky desek můžete z horní strany přelepit difu páskou k tomu určenou.
 • Následně provedete montáž zakládacích hranolů v případě klasické konstrukce krovu. V případě námětkové konstrukce krovu zakládací hranoly nejsou třeba.
 • Provedete pokládku PIR tepelného izolantu. Zámky doporučujeme pěnovat. Fixace probíhá vždy pomocí konstrukčních vrutů do dřeva k tomu určených. Zajišťují statiku celé sklady a důrazně doporučujeme respektovat doporučení dodavatele.
 • Pokládka izolace probíhá souběžně s pokládkou pojistné hydroizolace. V nabídce máme folii s výškou 1,3m, která je ideální pro skladby s PIRky. Kontralatě doporučujeme podlepit PE adhesní páskou pro zabránění průsaku vlhkosti.
 • Pro nadkorkevní systém raději doporučujeme systémy bez kašírované pojistné izolace. Funkční a odzkoušené řešení je na střeše vytvářet co nejméně svislých spojů pojistné hydroizolace.
 • Hřeben, nároží, úžlabí pečlivě propěnovat, zamáčknout, osadit pojistnou hydroizolací nebo příslušnou páskou pro daný detail.
 • Následně střechu zalaťujte a pokládejte krytinu. Není problém na systém kontralatí provést celoplošný záklop vhodný pro pokládku falcovaných krytin a šindelů.

Centrála:

PAMA, a.s.
Ostrov nad Oslavou 273
594 45

POBOČKA:

PAMA, a.s.
K Šancím 50/6
163 00 Praha - Řepy

KLEMPÍŘSKÁ A ZÁMEČNICKÁ DÍLNA:

PAMA, a.s.
areál ZD
592 55 Dlouhé
Nahoru
Menu
Více
vstoupit
Eshop
vstoupit
Technické
informace