Zateplování a izolace budov a RD
  • Pama

Systémy zateplení PIR izolací

Společnost PAMA, a.s., a její tým se již přes 20 roků věnuje problematice PIR tepelných izolací. V současnosti umíme doporučit a navrhnout vhodnou skladbu a tepelnou PIR izolaci pro:

Každá z těchto skladeb a doporučení má svá specifika. Každá z těchto skladeb může vyžadovat specifický typ PIRky. Přesný účel použití a zapracování do skladby raději konzultujte s naším odborným technikem nebo produktový manažerem

Ve všech případech používáme tvrdou polyisokyanurátovou pěnu neboli PIRkou. Jedná se o novou generaci izolačních materiálů, která má minimální nároky na prostor a zároveň Vám zajistí maximální energetické úspory.

Materiál je vždy dodáván v deskách o formátu 1200x2400 mm nebo na objednání i formát 600x1200mm. Desky jsou ve většině případů opatřeny celoobvodovým zámkem pero drážka a standardní kašírování je alu kraft kompozitní folie po obou stranách. Na objednání je možné dodat i fleece kašírování, sklobitumen kašírování nebo i jiné specielné povrchové úpravy. Desky jsou velice lehké, snadno manipulovatelné.

Tuhá PIRka je na rozdíl od stříkané PUR izolace vyráběny v přísně regulovaném výrobním procesu. Zatím co stříkané PURky jsou dvousložkové a tedy jednoduché pro aplikaci na stavbě, tak PIRka není metodou stříkání na stavbě aplikovatelná. Chemické složení je výrazně složitější a podmínkách aplikace na stavbě v tento okamžik neřešitelné.

Vedle výrobní řady PIR tepelných izolací se zabýváme i využitím fenolických tepelně izolačních systémů, které mají své výhody ale i svá aplikační omezení. Zde je konzultace s naším technikem nutná i v případě projekční fáze nebo fáze záměru.

Když izolace funguje v létě, tak funguje i v zimě. Jak jednoduché!

Častou chybou při výběru vhodného izolantu je porovnání pouze tepelně izolačních vlastností. Jednoduše porovnáte lambdu, R či U hodnoty a rozhodnete se jakou tloušťku si vyberete, aby ste dosáhl požadovaných hodnot na celou skladbu. Dokonce někdy ani fáze projektu nebo přípravy projektu neřeší, jak se izolace chová v létě a jaký je její bonus v tomto období. To je velká chyba.

Nechcete spát v přehřátém podkroví, podkrovním bytě nebo pokoji? Chcete i při extrémních letních teplotách v noci dosáhnout alespoň příjemného komfortu. PIRka má násobně nižší schopnost absorbce a vázání tepla ve své struktuře. To znamená, že pokud izolant neabsorbuje do sebe teplo během dne, nemá co uvolňovat do okolí během noci, kdy okolní teplota klesne pod teplotu izolantu. Tento „chladivý efekt PIRky" je podpořen uzavřenou strukturou buněk a celkovou difúzní uzavřeností skladby s PIRkou.

Při výběru se vždy ptejte i na to, jak moc izolace váže, absorbuje teplo! Informace naleznete i v našem publikovaném článku.

Který systém izolace Vás zajímá?

 

 

 

Centrála:

PAMA, a.s.
Ostrov nad Oslavou 273
594 45

POBOČKA:

PAMA, a.s.
K Šancím 50/6
163 00 Praha - Řepy

KLEMPÍŘSKÁ A ZÁMEČNICKÁ DÍLNA:

PAMA, a.s.
areál ZD
592 55 Dlouhé
Nahoru
Menu
Více
vstoupit
Eshop
vstoupit
Technické
informace