Zateplování a izolace budov a RD
  • Pama

Dřevostavby s difúzně uzavřenou skladbou a s PIRkou

Zateplení dřevostavby pomocí PIR tepelné izolace PAMAtherm a UNILIN

schema-drevostavby v1Tento typ tepelně izolačního systému je vhodný především pro izolaci šikmých střech nad krokvemi i pod krokvemi, plochých střech, podlah i stěn u dřevostaveb. Doporučujeme vhodně kombinovat s minerální vatou. PIRka vám poskytne maximální tepelně izolační výkon a minerální vata minimalizuje prostup hluku. PIRky jsou v tomto případě oboustranně kašírované v hliníkové folii, nebo minerálním fleece rounem. Doporučené provedení zámků je opět pero drážka.

PIRka je difúzně uzavřený izolant. I bez rozdílu na typu kašírování jej považujeme za uzavřený izolant. Parametry izolantů pro difúzně otevřené typy konstrukcí jsou naprosto jiné. Dodavatel, který Vám tvrdí, že umí dodat difúzně otevřenou PIRku, se v technických parametrech PIR izolací neorientuje. 

Víte, jak se PIR tepelná izolace chová v létě? Je pro Vás důležité odstínit teplo z obytných nebo jen podkrovních prostor?

Častou chybou při výběru vhodného izolantu je porovnání pouze tepelně izolačních vlastností. Jednoduše porovnáte lambdu, R či U hodnoty a rozhodnete se jakou tloušťku si vyberete, aby jste dosáhl požadovaných hodnot na celou skladbu.Někdy ani projekční fáze neřeší jak se izolace chová v létě a jaký je její přínos v tomto období. To je velká chyba.

Nechcete spát v přehřátém podkroví, podstřešním bytě, pokoji, domu? Chcete i při extrémních letních teplotách v noci dosáhnout alespoň příjemného komfortu? PIRka má násobně nižší schopnost absorbce a vázání tepla ve své struktuře. To znamená, že pokud izolant neabsorbuje do sebe teplo během dne, nemá co uvolňovat do okolí během noci, kdy okolní teplota klesne pod teplotu izolantu. Tento chladivý efekt PIRky je podpořen uzavřenou strukturou buněk.

Při výběru se vždy ptejte i na to, jak moc izolace váže, absorbuje teplo! Informace naleznete i v našem publikovaném článku.

 

pdfUNILIN_katalog_CZ.pdf

UNILIN katalog

Výhody PIR desek

  • Vysoký tepelně izolační efekt již při malých tloušťkách.
  • Jednoduchá montáž a rychlost aplikace na dřevěnou nosnou konstrukci.
  • Garance nulového slehnutí po celou dobu životnosti konstrukce.
  • Dokonale řešení parozábrany pomocí pouhé difuzní pásky. 
  • Možnost kombinace s minerální vatou.
  • Nízká absorpce a akumulace tepla v horkých letních dnech.

Využití PIR/PUR panelů pro izolaci dřevostaveb je nutné konzultovat s technickým oddělením PAMA nebo s projekční kanceláří. Existuje velké množství řešení, kombinací a skladeb. Proto je vhodné jednotlivé skladby nejprve programově posoudit z pohledu rosných bodů, difúzní otevřenosti nebo uzavřenosti, útlumu hluku nebo mechanického namáhání.

Centrála:

PAMA, a.s.
Ostrov nad Oslavou 273
594 45

POBOČKA:

PAMA, a.s.
K Šancím 50/6
163 00 Praha - Řepy

KLEMPÍŘSKÁ A ZÁMEČNICKÁ DÍLNA:

PAMA, a.s.
areál ZD
592 55 Dlouhé
Nahoru
Menu
Více
vstoupit
Eshop
vstoupit
Technické
informace