Jak postupovat při výběru dodavatele

podkrokevni-zatepleni-05Tepelně izolační PIR systémy nevyžadují náročné technologické postupy a nákladné aplikační a montážní prostředky. Systémy jsou navrženy tak, aby zručný a pečlivý řemeslník zvládl pokládku bez větších problémů sám. Prostředky pro montáže jsou v podstatě shodné jako když izolujete minerální vatou nebo polystyrenem. V celé řadě případů je montážníkem kutil nebo sám stavitel, investor.

Jak se na montáž připravit jako stavitel, investor:

  • Technicky konzultovat uvažovanou skladbu
  • Nechat si připravit cenové nabídky a případné posouzení skladby s ohledem na rosné body
  • Věcně konzultovat vybrané řešení a nechat si doporučit řešení detailů od našich techniků

Takto připravené materiály jsou základním podkladem pro případný výběr dodavatele montáže. V případě nadkrokevního systému je vhodné jednat o montáži společně s dodávkou krovu nebo střešní krytiny. V případě podkrokevního systému je dobré jednat s dodavatelem krovu nebo ideálně s dodavatelem finální interierové vrstvy např. SDK podhledu. Jsou zde vždy vzájemné návaznosti a vy se pak vyvarujete řešení problému zvaný stavební připravenost navazujících řemesel.

Jak správně postupovat při výběru montážní firmy?

Montáže PIR tepelně izolačních systému již dáno neprovádí jen úzce specializované pokrývačské nebo izolatérské firmy. Pro pokládku systémů nepotřebujete specielní odbornost, ale je vždy dobré se informovat dopředu, zda má či nemá potencionální dodavatel již zkušenosti s pokládkou PIR tepelných izolací.

Pokud to bude alespoň trochu možné, pokusíme se Vám v daném regionu pomoci najít a doporučit řemeslníka pro pokládku. Nicméně je běžné, že je třeba jednat i rok dopředu a montáže si s dostatečným předstihem zajistit.

Dodání materiálu.

Samotná dodávka systému a jeho příslušenství může v případě skladových položek proběhnout během několika pracovních dnů. Pokud by se jednalo o systém zateplení na zakázku nebo by šlo o specielní aplikaci např. požárně odolných podhledů, stropů, je termín dodání cca 4 týdny. Materiál je možné objednat i pomocí eshopu včetně potřebného příslušenství.

Je možné také využít osobního odběru v našem centrálním skladu izolací Praha ŘEPY, K šancím 50 nebo skladu v Ostrově nad Oslavou, v areálu ZD. 

Tepelně izolační pokládky systému plochých střech, podhledů, specielních pořárně odolných podledů a dalších technicky složitějších aplikací určitě doporučujeme přenechat odborné firmě. 

kontakt

 

 

Proč jsme lepší?

Porovnání systémů zateplení

09

Zateplení pomocí PIR panelů

On-line leták

titul-letak-pps-1

Nahoru