Zateplení dřevostavby

Zateplení dřevostavby pomocí PIR tepelné izolace PAMAtherm a UNILIN

Tento typ tepelně izolačního systému je vhodný především pro izolaci šikmých střech nad krokvemi i pod krokvemi, plochých střech, podlah i stěn u dřevostaveb. Optimálně se kombinuje s minerální vatou. PIR desky jsou v tomto případě oboustranně kašírované v hliníkové folii, minerálním rounem nebo bitumenovým pásem. Panely mohou být opatřeny zámkem pero-drážka, ozubem nebo mohou být spojeny natupo.

Víte jak se PIR tepelná izolace chová v létě? Je pro Vás důležité odstínit teplo z podkrovních prostor?

Častou chybou při výběru vhodného izolantu je porovnání pouze tepelně izolačních vlastností. Jednoduše porovnáte lambdu, R či U hodnoty a rozhodnete se jakou tloušťku si vyberete, aby jste dosáhl požadovaných hodnot na celou skladbu. Dokonce někdy ani projektant neřeší jak se izolace chová v létě a jaký je její bonus v tomto období. To je velká chyba. 

Nechcete spát v přehřátém podkroví, podstřešním bytě, pokoji, domu. Chcete i při extrémních letních teplotách v noci dosáhnout alespoň příjemného komfortu. PIR tepelné izolace mají násobně nižší schopnost absorbce a vázání tepla ve své struktuře. To znamená, že pokud izolant neabsorbuje do sebe teplo během dne, nemá co uvolňovat do okolí během noci, kdy okolní teplota klesne pod teplotu izolantu. Tento chladivý efekt PIR tuhých tepelných izolací je podpořen uzavřenou strukturou buněk. 

Při výběru se vždy ptejte i na to, jak moc izolace váže, absorbuje teplo! Informace naleznete i v našem publikovaném článku. 

Výhody PIR desek

  • Vysoký tepelně izolační efekt již při malých tloušťkách
  • Jednoduchá montáž a rychlost aplikace na dřevěnou nosnou konstrukci
  • Garance 0% slehnutí po celou dobu životnosti konstrukce
  • Dokonale řešení parozábrany pomocí pouhé difuzní pásky 
  • Možnost kombinace s minerální vatou

Pokud Vás PAMAtherm, UNILIN zaujal, spočítejte si pro zajímavost, kolik by Vás stálo zateplení šikmé střechy zevnitř pomocí PIR tepelné izolace. Použijte kalkulátor zateplení svépomocí nebo kalkulátor zateplení s odbornou pomocí.

Využití PIR/PUR panelů pro izolaci dřevostaveb je nutné konzultovat s technickým oddělením PAMA nebo s projekční kanceláří.

Zateplení, izolace dřevostavby

Nahoru