Systémy zateplení PIR izolací

Nabízíme několik izolačních systémů, skladeb v závislosti na tom, kterou část svého domu či bytu chcete zateplit. Ve všech případech přitom používáme tvrdou polyisokyanurátovou pěnu neboli PIR tepelnou izolací. Jedná se o novou generaci izolačních materiálů, která má minimální nároky na prostor a zároveň Vám zajistí maximální energetické úspory. Nejedná se o aplikaci stříkáním přímo na stavbě. 

Materiál je vždy dodáván v deskách o formátu 1200x2400mm nebo na objednání i formát 600x1200mm. Desky jsou ve většině případů opatřeny celoobvodovým zámkem pero drážka a standardní kašírování je alu kraft kompozitní folie po obou stranách. Na objednání je možné dodat i fleece kašírování, sklobitumen kašírování nebo i jené specielné povrchové úpravy. Desky jsou velice lehké, snadno manipulovatelné. 

Přesný účel použití a zapracování do skladby raději konzultujte s naším odborným technikem nebo produktový manažerem. Společnost PAMA, a.s., má více jak dvacetileté zkušenosti s využitím PIR tepelných izolací a patřila jedním z prvních distributorů v rámci České a Slovenské republiky. Aktuálně disponuje i vlastní skladovou dostupnost pro rychlé zásobování v rámci celé ČR a SR. 

Víte jak se PIR tepelná izolace chová v létě? Je pro Vás důležité odstínit teplo z podkrovních prostor?

Častou chybou při výběru vhodného izolantu je porovnání pouze tepelně izolačních vlastností. Jednoduše porovnáte lambdu, R či U hodnoty a rozhodnete se jakou tloušťku si vyberete, aby jste dosáhl požadovaných hodnot na celou skladbu. Dokonce někdy ani projektant neřeší jak se izolace chová v létě a jaký je její bonus v tomto období. To je velká chyba. 

Nechcete spát v přehřátém podkroví, podstřešním bytě, pokoji.Chcete i při extrémních letních teplotách v noci dosáhnout alespoň příjemného komfortu. PIR tepelné izolace mají násobně nižší schopnost absorbce a vázání tepla ve své struktuře. To znamená, že pokud izolant neabsorbuje do sebe teplo během dne, nemá co uvolňovat do okolí během noci, kdy okolní teplota klesne pod teplotu izolantu. Tento chladivý efekt PIR tuhých tepelných izolací je podpořen uzavřenou strukturou buněk. 

Při výběru se vždy ptejte i na to, jak moc izolace váže, absorbuje teplo! Informace naleznete i v našem publikovaném článku. 

 

Který systém izolace Vás zajímá?

PIR-izolace-podkrokevni-160x160 PIR-izolace-nadkrokevni-160x160 v1-pozadi PIR-izolace-ploche-strechy-160x160

Zateplení šikmé střechy
pod krokvemi

Zateplení šikmé střechy
nad krokvemi

Zateplení rovné střechy

 

PIR-izolace-podlahova-160x160 PIR-izolace-drevostavby-160x160 v1

Pochozí zateplení
podlahy a půdy

Zateplení dřevostavby

Nahoru