Zateplování a izolace budov a RD
  • Pama

Článek v Českém kutilovi

7. 7. 2017 nám v internetovém hobby magazínu Český kutil vyšel článek o realizaci nadkrokevního zateplení rodinného domu v Radostíně nad Oslavou, který si nyní můžete přečíst i na našich stránkách.

Realizace nadkrokevní izolace rodinného domu v Radostíně nad Oslavou

Nadkrokevní zateplení domu - PAMA

Zateplení domu je způsob, jak ušetřit náklady na vytápění po dobu několika let. Zateplit lze plášť domu nebo střechu. A i zde je možnost výběru. Můžete vložit tepelnou izolaci pod krokve nebo nad krokve. O nadkrokevní izolaci jsme tu již několikrát psali. A to nejen o materiálu, který je pro tento typ zateplení vhodný, ale i o postupech, jak zateplení realizovat. Tentokrát vám přiblížíme nadkrokevní způsob izolace střechy rodinného domu v Radostíně nad Oslavou se souhlasem investora.

Zateplení domu svépomocí za 14 dní

Majitel použil polyuretanové izolační desky PAMAtherm ve formátu 1,2 x 2,4 m s celoobvodovým zámkem pero-drážka v nejpoužívanější tloušťce pro nadkrokevní izolace 160 mm. Zateplení střechy o rozloze 190 m majitel zrealizoval svépomocí spolu s dalšími čtyřmi lidmi za 14 dní včetně pokládky krytiny.

Složení zateplované střechy

Izolace střechy nad krokvemiSkelet střechy tvoří dřevěné trámy a palubky, které jsou ze tří šířek: 6, 8 a 10 cm, tloušťky 21 mm a střídají se kvůli omezení vzniku mezer při sesychání dřeva. Palubky jsou natřeny včelím voskem rozpuštěným v terpentýnovém oleji. Vlhkost dřeva byla před montáží cca 15 %. Na krovech je instalován prkenný záklop, potažený vzduchotěsnou fólií DELTA FOL PVG PLUS.

Na fólii byla nainstalována naše polyuretanová izolace PAMAtherm PIR 160 mm, protože majitel požadoval λ = 0,022/W mK a prostup tepla střešním pláštěm 0,14 W/m2.K. Jako akustická izolace byla použita kamenná izolace Isover Aku tloušťky 60 mm, která byla položena mezi falešné kontralatě na PIR izolaci a skrze ně byla kotvena vruty až do krovu. Na falešné kontralatě byla položena pojistná fólie DELTA MAXX. Následovala běžná skladba: kontralatě, latě a betonová krytina.

Řešení přesahu izolované střechy

Přesah střechy ve štítech i u okapů byl řešen nastavením krokví, vaznic a pozednic. Výška nastavení byla rovna tloušťce izolace. Tímto nastavením došlo k odstranění nutného bednění pro zakrytí vrstvy tepelné izolace o tloušťky 22 cm a krovu o výšce 16 cm po celém obvodu RD. Zhotovitel byl velice spokojen se snadností montáže.

PAMA - specialisté na zateplení, zastřešení a opláštění

Společnost PAMA, a.s. je nejen významný dodavatel izolací, ale i prodejce lehkých střešních krytin z polykarbonátů a sklolaminátů, které jsou vhodné na pergoly, přístřešky a zastřešení bazénů.

Celý článek najdete na stránkách internetového hobby magazínu Český kutil.

 

Centrála:

PAMA, a.s.
Ostrov nad Oslavou 273
594 45

POBOČKA:

PAMA, a.s.
K Šancím 50/6
163 00 Praha - Řepy

KLEMPÍŘSKÁ A ZÁMEČNICKÁ DÍLNA:

PAMA, a.s.
areál ZD
592 55 Dlouhé
Nahoru
Menu
Více
vstoupit
Eshop
vstoupit
Technické
informace