Zateplení šikmé střechy nad krokvemi

Nadkrokevní izolace šikmé střechy pomocí PIR/PUR panelů Xtrathem UniPIR Al

Provádíme nejenom podkrokevní izolace střechy, ale zabýváme se také nadkrokevním zateplením. Tento nadkrokevní tepelně izolační systém je určen pro zateplení šikmých střech nad krokvemi a je vhodný jak pro izolaci střechy novostavby, tak pro rekonstrukci rodinného domu. Izolační pokládka vyžaduje střechu bez střešní krytiny. PIR/PUR panely jsou v tomto případě oboustranně kašírované v hliníkové Alu kraft folii a po celém obvodu opatřeny zámkem pero-drážka.

Výhody PIR/PUR panelů

  • Jednotná tloušťka izolantu v celé ploše střešního pláště
  • Dokonalé tepelně izolační vlastnosti
  • Možnost použití menšího objemu panelu, což ušetří prostor
  • Snadná a rychlá montáž
  • Možnost přiznaných (viditelných) krovů

Pokud Vás Xtratherm zaujal, spočítejte si pro zajímavost, kolik by Vás stálo zateplení šikmé střechy pomocí PIR/PUR panelů. Použijte kalkulátor zateplení svépomocí nebo kalkulátor zateplení s odbornou pomocí.

Montáž PIR/PUR izolace

Panely se pokládají z horní strany na konstrukci krovu nebo na celoplošné bednění. Pro určité skladby střešního pláště je nezbytné použít pod panely parozábranu (parobrzdu), přičemž tyto panely je třeba z horní strany opatřit pojistnou hydroizolační folií. Izolace je ke konstrukci střechy kotvena speciálním vrutem přes kontralať, na kterou se na závěr přichytí laťování pro danou střešní krytinu.

schema-nadkrokevni

Nahoru