Zateplení rovné střechy

Zateplení rovné střechy pomocí PIR/PUR panelů Xtratherm UniPIR Al

Izolační  PIR/PUR panely Xtratherm jsou vhodné pro zateplování všech známých skladeb plochých (rovných) střech. Tepelně izolační PIR/PUR panely jsou pro tento typ izolace oboustranně kašírované v hliníkové Alu kraft folii, minerálním rounem nebo bitumenovým pásem. Panel může být opatřen zámkem pero-drážka, ozubem nebo mohou být spoje natupo.

Výhody PIR/PUR panelů

  • Dokonalé tepelně izolační vlastnosti
  • Vysoká tlaková pevnost v panelu - 150 KPa při 10% deformaci
  • Z 95 % uzavřená buněčná struktura - je nenasákavý a při montáži nepodléhá klimatickým vlivům

Pokud Vás Xtratherm zaujal, spočítejte si pro zajímavost, kolik by Vás stálo zateplení rovné střechy pomocí PIR/PUR panelů. Použijte kalkulátor zateplení svépomocí nebo kalkulátor zateplení s odbornou pomocí.

Montáž PIR/PUR izolace

Při zateplení střechy se izolační panely pokládají na konstrukci ploché střechy v jedné, i ve více vrstvách. Panel se ke konstrukci lepí nebo kotví vrutem přes talířovou podložku, přičmž se možnosti lepení, kotvení a výběr správného kašírování panelu odvíjí od konkrétní skladby ploché střechy. Na závěr je přes PIR panel do konstrukce střechy nakotvena hydroizolační vrstva. Návrh optimálního řešení zateplování zajistí technický úsek společosti PAMA.

schema-plocha-strecha v1

Nahoru